سبد خرید

خدمات تشخیص و درمان قوز قرنیه (کراتوکونوس)

دسته‌بندی

آخرین مقالات

برچسب‌ها

ارتباط با ما

خدمات تشخیص و درمان قوز قرنیه (کراتوکونوس)
۲۸ دی ۱۴۰۱
سردبیر
553

خدمات تشخیص و درمان قوز قرنیه

بیماری قوز قرنیه یا کراتوکونوس (Keratoconus) یکی از بیماری‌های رایج چشم است که باعث افت بینایی و مشکلات زیاد بینایی می‌شود و از این نظر کیفیت زندگی بیمار را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیماری قوز قرنیه وقتی از یک حدی بیشتر پیشرفت می‌کند بینایی فرد را تا حد بسیار زیادی پایین می‌آورد و در زندگی شخصی و اجتماعی فرد اختلالات زیادی ایجاد می‌کند. این بیماران در معاینات استخدامی، معاینات گواهینامه، سنجش‌های دوره‌ای اداره‌جات و سازمان‌ها دچار مشکل می‌شوند و به محدودیت‌های جدی برخورد می‌کنند. از طرفی دیگر، عدم داشتن دید کافی، فعالیت‌های شخصی افراد از جمله مطالعه، نوشتن، کارهای کامپیوتری و غیره را نیز مختل می‌کند و از این جهت نیز فرد مبتلا دچار نقصان می‌شود. مجموعه این محدودیت‌ها و فشارهای روانی حاصل از آنها در خیلی از این بیماران ایجاد افسردگی می‌کند که تبعات جدی به دنبال خواهد داشت.

در حال حاضر درمان دائمی و قطعی برای بیماری قوز قرنیه وجود ندارد. در بیماران قوز قرنیه اکثر درمان‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند درمان‌های بازتوانی بینایی هستند که باعث می‌شوند بیمار بینایی خود را دوباره به دست آورد و به زندگی طبیعی خود ادامه دهد.

 

خدماتی که برای بیماران مبتلا به قوزقرنیه در کلینیک دکتر اسهرلوس انجام می‌شود به شرح زیر است:

  • انجام تمامی معاینات تخصصی تشخیص قوز قرنیه و بیماری‌های مشابه آن

تشخیص بیماری قوز قرنیه یکی از پرچالش‌ترین اقدامات تشخیصی است و نیازمند دقت، مهارت و تخصص ویژه است. در خیلی از بیماران به دلیل دانش ناکافی در تشخیص، بیماری دیر تشخیص داده می‌شود و درمان نیز با مشکلات زیادی روبرو می‌شود. ما به تکیه به دانش روز در خصوص تکنیک‌های تشخیصی قوز قرنیه امکان تشخیص این بیماری را در خفیف‌ترین درجات آن نیز داریم و خرسندیم با ارائه این خدمت تخصصی در خدمت شما عزیزان باشیم.

  • تجویز عینک‌های تخصصی برای افراد قوز قرنیه

تجویز عینک برای بیمارانی که قوزقرنیه دارند با افراد دیگر کاملاً متفاوت است. بنابراین کسانی که مهارت و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشند در تجویز عینک دچار خطا می‌شوند و بیمار دید خوبی با عینک نخواهد داشت. بنابراین تعیین دقیق نمره عینک در بیماران قوز قرنیه تکنیک‌های خاصی را می‌طلبد که باید رعایت شود. از آن گذشته ساخت عینک این بیماران و انتخاب نوع عدسی و فریم برای ایشان نیز اهمیت ویژه‌ای دارد که باید با دقت مورد توجه قرار گیرد.

  • تجویز لنزهای نرم ARC مخصوص افراد قوز قرنیه

لنزهای تماسی نرم معمولی در بیماران قوز قرنیه خیلی جایگاه درمانی خاصی ندارد. لنزهای نرم از نوع خاص تحت عنوان لنزهای ARC (Atypical Refractive Correction) در بیماران قوز قرنیه می‌تواند بینایی خوبی فراهم کند. خوشبختانه اقدامات تجویز تخصصی این نوع از لنزها در کلینیک اسهرلوس انجام می‌گیرد.

  • تجویز لنزهای هارد یا RGP قرنیه‌ای برای بیماران قوز قرنیه

لنزهای هارد قرنیه‌ای دید خوبی برای بیماران قوز قرنیه می‌دهند. این لنزها در انواع مختلف تولید می‌شوند. هم نمونه‌های تولید ایرانی و هم نمونه‌های مختلف خارجی اعم از کره‌ای، آلمانی و آمریکایی در این کلینیک در دسترس است. اگر نخواهیم مشکلات مربوط به لنزهارد را تجربه کنیم انتخاب بسیار راحت و عالی برای قوز قرنیه در انتخاب بعدی لنزهای اسکلرال خواهد بود.

  • تجویز انواع لنزهای تخصصی اسکلرال و مینی اسکلرال با انواع مختلف برندهای معتبر دنیا از جمله هلندی، فرانسوی، کانادایی و ایرانی

لنزهای اسکلرال بدون شک غول درمان کراتوکونوس هستند. این لنزها برای بیماران قوز قرنیه یک راحتی بسیار عالی در کنار یک دید عالی و معجزه‌آسا فراهم می‌کنند. از نظر اینجانب این لنزها در حال حاضر تضمین بهترین و بالاترین دید در این بیماران را می‌دهند و در اکثر بیماران قوز قرنیه فقط استفاده از این لنزها اکیداً توصیه می‌شود. باید توجه شود که اگر یک بیمار قوز قرنیه با لنز اسکلرال دید قابل قبول داشته باشد استفاده از روش‌های درمانی دیگر و جراحی‌ها مطلقاً توصیه نمی‌شود.

مقالات مرتبط

خدمات تشخیص و درمان تنبلی چشم (آمبلیوپی) ۲۸ دی ۱۴۰۱

خدمات تشخیص و درمان تنبلی چشم (آمبلیوپی)

معرفی خدمات تشخیص و درمان تنبلی چشم (آمبلیوپی) در کلینیک دکتر اسهرلوس

خدمات تخصصی ادامه مطلب
خدمات لنزهای تماسی و حذف عینک بدون جراحی ۲۸ دی ۱۴۰۱

خدمات لنزهای تماسی و حذف عینک بدون جراحی

معرفی خدمات لنزهای تماسی و حذف عینک بدون جراحی در کلینیک دکتر اسهرلوس

خدمات تخصصی ادامه مطلب
خدمات عینک سازی کلینیک دکتر اسهرلوس (عینک رزان) ۲۸ دی ۱۴۰۱

خدمات عینک سازی کلینیک دکتر اسهرلوس (عینک رزان)

خدمات عینک‌سازی کلینیک دکتر اسهرلوس (عینک رزان)

خدمات تخصصی ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو - دکتر اسهرلوس

وب‌سایت رسمی کلینیک تخصصی دکتر اسهرلوس

ارتباط با ما

تمامی حقوق این مجموعه متعلق به دکتر امیر اسهرلوس است.

طراحی وب‌سایت: هورماه